Достапни линкови

Уапсен Ратко Младиќ

Поранешниот воен лидер на босанските срби и еден од најбараните багалци на Хашкиот трибунал за воени злосторства Ратко Младиќ е уапсен на територијата на Србија.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG