Достапни линкови

Нови НАТО напади врз Триполи


Главниот град на Либија, Триполи денеска повторно бил цел на воздушни напади на НАТО. Изутрината, како што јавуваат новинските агенции чии новинари не можат да излегуваат од хотелите во Триполи, се слушнале четири експлозии. До нападите дојде неколку часа откако либискиот лидер Моамер Гадафи се појави на телевизија, што беше за прв пат по неколку недели. Претходно се шпекулираше дека Гадафи бил убиен во претходните бомбардирања на НАТО.
XS
SM
MD
LG