Достапни линкови

Моисиу апелира за мирни и демократски избори во Албанија


Алфред Моисиу
Поранешниот претседател на Албанија, Алфред Моисиу упати апел до албанските граѓани за масовно учество на неделните локални избори, оценувајќи дека тоа е нивно уставно и загарaнтирано право и придонес за иднината на земјата. Искажувајќи загриженост од зачестените инциденти и напнатата изборна клима, Моисиу упати апел до двајцата лидери на најголемите политички партии да ги спречат нивните партиски војници од предизвикување инциденти.
XS
SM
MD
LG