Достапни линкови

Отворен оган врз демонстрантите во Јемен


Според здравствени лица и сведоци, јеменските сили отвориле оган врз анти владинитре демонстранти во Сана, при што загинале најмалку 3 демонстранти, а биле ранети десетици лица.
Демонстрациите во близина на Универзитетот во Сана започнаа веднаш по петочната молитва.
Тие бараат оставка на Претседателот Али Абдула Салех и политички реформи во Јемен.
XS
SM
MD
LG