Достапни линкови

Хрватскиот претседател Јосиповиќ за предвремени избори


Хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ
Хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ изјави дека распишувањето на предвремени парламентарни избори ќе биде добро за намалување на напнатоста во земјата. Според Јосиповиќ идеално би било изборите се организираат пред рефенедумот за приклучување на Хрватска во ЕУ. Јосиповиќ смета дека протестите во земјата ќе траат се додека институциите на државата и владата, не преземат мерки.
XS
SM
MD
LG