Достапни линкови

Убиени 15 милитанти во Пакистан


Пакистански војници
Пакистанските војници убиле 15 милитанти во северозападниот бунтовнички регион во близина на границата со Авганистан. Според властите околу 100 вооружени милитанти нападнале контролен пункт во Зиарат, при што престрелката траела неколку часа.
Војниците убија околу 100 милитанти во минатиот месец при операции во нивните засолништа.
XS
SM
MD
LG