Достапни линкови

Приоритет на египетската влада безбедноста во земјата


Прославата на плоштадот Тахрир во Каиро по оставката на претседателот Хосни Мубарак
Египетскиот премиер Ахмед Шафик изјави денеска дека прироитет на привремената влада и е да се врати безбедноста и да се олесни секојдневниот живот на граѓаните. Тој се сретна со неговиот кабинет за прв пат по оставката на претседателот Хосни Мубарак и 18 дневните протести во земјата.
XS
SM
MD
LG