Достапни линкови

Судот не донесе одлука за сметката на А1


Кривичниот суд ни денеска не донесе одлука дали ќе биде одблокирана сметаката на А1 телевизија, весниците Време, Шпиц и Коха е ре. Претседателката на судот Лидија Неделкова втор пат најави дека ќе се донесе конечната одлука, но зошто е одложена од судот не соопштија. Судот не донесе одлука ни за укинување на мерката притвор за осомничените од Перо Наков.
XS
SM
MD
LG