Достапни линкови

Тројца Американци, обвинети за шпионирање во Иран


Адвокатот на тројцата американци, обвинети шпионирање во Иран, изјави дека веројатно судскиот процес ќе започне наскоро. На вчерашното сослушување во Техеран зад затворени врати, американците се изјасниле како невини. Сара Шоурд, Џош Фатал и Шон Бауер беа уапсени во 2009-та година додека планинареле во близина на ирачко – иранската граница. Сара Шроуд, во септеври минатата година беше пуштена од затвор со кауција и се врати во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG