Достапни линкови

ДУИ на редовна седница


Лидерот на ДУИ Али Ахмети
Централното претседателство на ДУИ денеска попладне одржува седница во партиското седиште во Мала Речица на која се разгледува актуелната политичка состојба во земјата по бојкотот на опозицијата на Парламентот, можноста за предвремени избори и други теми. Потпретседателот на ДУИ Абдулаќим Адеми пред седницата изјави дека партијата има интерес за предвремени избори, но за државата сега не е најпогодно време, бидејќи има поприоритетни прашања.
XS
SM
MD
LG