Достапни линкови

Албанскиот премиер Бериша ја критикува јавната обвинителка


Албанскиот премиер Сали Бериша
Албанскиот премиер Сали Бериша денеска изјави дека јавната обвинителка Ина Рама ги излажала граѓаните дека нема кривични приjави против лицата кои ја нападнаа владата на 21 јануари.
Бериша на седницата на владата истакна дека е потребна меѓународна истрага за случајот, која ја подржаа и САД.
XS
SM
MD
LG