Достапни линкови

Триесет години од раѓањето на Тоше Проески


Тоше Проески
Вечер во салата „Борис Трајковски“ во Скопје ќе биде одржан меморијален концерт во чест на Тоше Проески „Со љубов од Тоше“, по повод неговиот 30-ти роденден. Претходно во центарот на градот по истиот повод ќе биде поставена параклис-црквичка на човекољубието. Во Битола, пак, ќе биде одржан музички хепенинг „Тоше има само датум на раѓање“.
Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа во Хрватска во октомври 2007 година.
XS
SM
MD
LG