Достапни линкови

Сцени од бомбашкиот напад во Москва

Над 35 лица загинале, а над 150 биле повредени при експлозија на бомба на најфрекфетнтниот московски аеродром Домодедово. Според руската истражна комисија нападот се случил на секторот за меѓународни слетувања, а бомбашот-самоубиец го активирал експлозивот во оделот каде што пристигнува багажот на патниците.


Категории

XS
SM
MD
LG