Достапни линкови

Антивладини протести во Тирана

Тројца цивили загинаа, а десетина други биле ранети за време на судирите меѓу полицијата и демонстрантите, главно од опозициската Социјалистичка партија кои во петокот во Тирана протестираа против албанската влада. Новинските агенции јавија дека демонстрантите фрлале камења и други предмети врз безбедносните сили, по што им било одговорено со солзавец и со водени топови.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG