Достапни линкови

Лавров во посета на Турција


Сергеј Лавров
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска ќе пристигне во Истамбул за да присуствува на првиот состанок на новата руско-турска стратешка група. Лавров и неговиот турски колега Ахмед Давутоглу ќе заседаваат со состанокот, кој ќе се фокусира на организирање на средби за подобрување на билатералните односи.
На средбата ќе стане збор за прашања како што е европската безбедност и ситуацијата на Блискиот Исток и Балканот.
XS
SM
MD
LG