Достапни линкови

Карневал - Вевчани 2011-та

Традиционалниот карневал во Вевчани, одамна е повеќе од игра. Маски со критики до власта, опозицијата, разни настани кои се случуваа во изминатата година. Во Вевчани дојдоа странски амбасадори, политичари, гости, едниствено власта го игнорираше.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG