Достапни линкови

Политички убиства во САД

Обидот да се убие американската конгресменка Габриел Гифордс ги шокира американците: Минаа повеќе од три децении од последниот атентат врз член на Конгресот.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG