Достапни линкови

Балкан 2010-та низ фотографии

Пораки и гестови за помирување, укинување на визите, напредок кон евро-атланските интеграции, но и оставки, апсења на врвни политичари. Тоа беа главни карактеристики на земјите од Западен Балкан во 2010-та.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG