Достапни линкови

Ходорковски, од млад бизнисмен до затвореник

Судот во Москва ги прогласи за виновни поранешниот шеф на компанијата за нафта Јукос, Михаил Ходорковски и неговиот бизнис партнер Платон Лебедев за кражба на 218 милиони тони нафта. Ходорковски и Лебедев веќе се во затвор од 2003-та за даночно затајување.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG