Достапни линкови

Снегот предизвикува големи проблеми во Москва


Властите во Москва соопштија дека големите снежни врнежи предизвикале сериозни проблеми на патишата и улиците и оти се создаваат долги колони. Околу 9 илјади возила за чистење на снегот биле низ улиците на Москва и околината, но ситуацијата и натаму е комплицирана.
XS
SM
MD
LG