Достапни линкови

Студеното време во Полска ќе влијае врз изборите


Денеска во Полска се оддржува вториот круг од локалните избори.
Ниеден од кандидатите за градоначалник во првиот круг не освои над 50 проценти од гласовите.
Аналитичарите не се ни осмелуваат да прогнозират каква ќе биде излезноста на изборите поради студеното време и отежнатиот сообраќај по замрзнатите улици јавуваат полските медиуми. Во првиот изборен круг што се одржа на 21 ноември науспешна беше партијата Граѓанска Платформа на Премиерот Доналд Туск.
XS
SM
MD
LG