Достапни линкови

Забрана за пушење во Полска


Денеска во Полска стапува на сила забраната за пушење во повеќе јавни објекти. Пушењето се забранува во болници, училишта и спортски клубови. Во пабовите и ноќните клубови на пушачите ќе им се обезбедува посебна просторија. За прекршување на забраната е предвидена казна од 174 американски долари.
XS
SM
MD
LG