Достапни линкови

Осум милитанти убиени во борбите кај Џалалабад


Талибански борци изутрината ги нападнаа меѓународните и авганистанските сили кај аеродромот во Џалалабад. Нападнат бил контролен пункт на авганистанските сили и база на Алијансата.
Преставници на НАТО и на авганистанските сили изјавија дека се убиени 8 милитанти.
Талибанците соопштија дека во нападот учествувале 14 бомбаши самоубијци.
XS
SM
MD
LG