Достапни линкови

Самит на Г 20 во Сеул

Лидерите на Групата 20 најразвиени земји во светот се согласија да се воздржат од конкурентска девалвација на сопствените валути. Во заедничката изјава на крајот од самитот на Г 20 во Сеул, лидерите се заложија за пазарно движење на меѓусебниот курс на валутите. Договорено е и да продолжат подготовките за старт на новите регулативи за глобалните банки.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG