Достапни линкови

Избоденото момче во Орце Николов во стабилна состојба


Повреденото момче во вчерашниот инцидент во гимназијата „Орце Николов“ се наоѓа во стабилна општа состојба, свесен е и контактибилен, но останува на интензивна нега поради натамошно набљудување, изјави денеска директорката на Градската општа болница Јасмина Чабуковска.
Момчето беше избодено со нож вчера во дворот на оваа скопска гимназија за време на расправија меѓу две групи малолетници. Во инцидентот повредено е уште едно 15-годишно момче, кое по санирањето на повредите, е пуштено на домашно лекување.
Според медиумите, потешко повреденото момче е син на началникот на Генералштабот на АРМ Мирослав Стојановски.
Секторот за внатрешни работи од Скопје презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно рачистување на случајот.
XS
SM
MD
LG