Достапни линкови

Црна Гора ќе апси криминалци за Србија


Решени сме да уапсиме се што ќе побара Србија а се наоѓа на наша територија. Ова го изјави црногорскиот министер за внатрешни работи, Иван Брајовиќ.
Тој додаде дека до сега се уапсени 6 лица во Црна Гора кои биле барани со српски потерници и дека полицијата трага по уште неколкумина.
XS
SM
MD
LG