Достапни линкови

Израелскиот Премиер Нетанјаху идната недела во Вашингтон


Израелскиот премиер Бенџамин Нетањаху изјави дека планира наредната недела да се сретне со америкаснкиот потпретседател Џо Бајден во Вашингтон . Ова ќе биде прва посета на Нетанјаху на САД , откако стартуваа мировните преговори. Нетанјаху вели дека на средбата ќе го информира Бајден за текот на преговорите. Тој исто така ќе се обрати на собирот на еврејските лидери во Њу Орлеанс.
XS
SM
MD
LG