Достапни линкови

Поништена една четвртина од гласовите на авганистанските избори


Комисијата за изборни жалби во Авганистан соопшти дека поништила 1,3 милиони гласови на минатомесечните избори, поради нерегуларности. Тоа е речиси една четвртина од гласовите.
На изборите на 18 септември излегоа 5,6 милиони луѓе. Комисијата соопшти дека ќе поминат недели до соопштувањето на конечните резултати од изборите.
XS
SM
MD
LG