Достапни линкови

Чавез се среќава со Медведев и Путин


Претседателот на Венецуела, Хуго Чавез денеска во Москва ќе се сретне со рускиот претседател Дмитриј Медведев и со премиерот Владимир Путин . Чавез е во посета на Русија за зајакнување на дипломатските врски. На агендата за денешниот ден се наоѓаат договор за развој на нуклеарната енергија, за купување на руски тенкови и за формирање би-национална банка Во
изминатите три години, Чавез купи оружје од Русија во вредност од најмалку 5 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG