Достапни линкови

Дачиќ: полицајците се воздржувале поради избегнување проблеми


Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дачиќ синоќа изјави дека полицијата можела да реагира и побрутално во судирот со противниците на Парадата на гордоста, но полицајците реагирале само тогаш кога хулиганите ги нападнале, бидејќи не сакале да предизвикаат уште поголеми проблеми. Во завчерашните немири на улиците во Белград беа повредени 147 полицајци и 22 граѓани, а приведени биле 249 лица.
XS
SM
MD
LG