Достапни линкови

Германски бизнисмен сакал да однесе тритиум во Иран


Обвинителите соопштија дека извршниот директор на една германска фирма бил под истрага зашто сакал со брод во Иран да пренесе тритиум. Оваа супстанца може да се користи за изработка на нуклеарно оружје.
Обвинителството соопшти дека истрага е завршена, но не соопшти други детали.
XS
SM
MD
LG