Достапни линкови

Авганистанските власти запленија 20 тони експлозив


Авганистанската полиција соопшти дека запленила 20 тони експлозив увезен од соседен Иран. Експлозивот бил скриен во кутии на кои пишувало дека има храна, играчки и кујнски прибор.
Талибанците најчестo користат импровизирани бомби направени од стара муниција и експлозив.
XS
SM
MD
LG