Достапни линкови

Талибанците одговорни за палењето на камиони во Пакистан


Пакистанските талибанци ја превзедоа одговорноста за нападот во Пакистан врз конвојот за снабдување на НАТО во Авганистан и се заканија со нови слични акции. Пакистанската полиција соопшти дека во нападот на милитантите биле убиени три лица и запалени најмалку 20 камиони. Ова е втор напад врз конвој за снабдување на НАТО во Пакистан во последниве неколку дена.

XS
SM
MD
LG