Достапни линкови

Државна руска фирма сака да гради хотели во вселената


Руска фирма денеска објави дека сака да изгради туристички центар во близина на Меѓународната вселенска станица до 2016 година. Останува неизвесно дали владината руска фирма РКК Енергија ќе ги обезбеди потребните пари.
XS
SM
MD
LG