Достапни линкови

Разговори меѓу Северна и Јужна Кореја


Северна и Јужна Кореја најавија дека ќе ги одржат првите работни разговори меѓу воените делегации на двете земји во изминативе две години. Нивните односи се влошија откако во март годинава беше потопен еден јужнокорејски брод при што загинаа 46 морнари. Сеул за ова го обвини Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG