Достапни линкови

Tрезниот Ози на концерт во Тел Авив


Британската рок-ѕвезда Ози Озборн денеска ќе настапи во Тел Авив. Во последно време големите ѕвезди ги откажуваат коцертите во Израел во знак на протест против окупацијата на палестинските територии. Тој рече дека не е упатен во израелско-палестинскиот конфликт и не зборува за политика, зашто во тој случај „не би знаел што зборува“.
На прашањето зошто до сега не го посетил Израел, Ози во свој стил одговори, „ Не знам, со години бев пијан“.
XS
SM
MD
LG