Достапни линкови

Топлотен бран во Калифорнија


Американската држава Калифорнија ја погоди топлотен бран, а во Лос Анџелес температурите достигнале и до 45 степени целзиусови. Училиштитата ги прекинале сите активности на отворено, вклучувајки ги и тренинзите и спортските натпревари. Некои делови на Лос Анџелес останале без струја.

XS
SM
MD
LG