Достапни линкови

Бан Ки-Мун разочаран од Израел


Генералниот секретар на ОН Бан Ки-Мун изрази разочараност поради тоа што Израел не ја продолжи забраната за градење во доселеничките населби на Западниот Брег.
Палестинскиот претседател Махмуд Абас претходно се закани дека ќе се повлече од блискоисточните мировни преговори ако не се продолжи забраната. Конечната одлука ќе ја соопшти во понеделник.
XS
SM
MD
LG