Достапни линкови

Вонредна состојба поради поплавите во Словенија


Во цела Словенија денеска е прогласена вонредна состојба поради опасности од поплави. Во одредени делови на Словенија паднаа и по повеќе од 100 литри дожд на квадратен метар. Метеоролозите предупредуваат дека главниот дождовен удар доаѓа во наредните два дена.
XS
SM
MD
LG