Достапни линкови

ЕП - Франција веднаш да престане со депортирање на Ромите


Европскиот парламент денеска донесе резолуција со која ја повика Франција „веднаш“ да прекине со политиката за протерување на Ромите. Резолуцијата е донесена со 377 гласови за и 245 против. 51 европратеник беа воздржани.
XS
SM
MD
LG