Достапни линкови

Најмалку шестмина загинати во пожари во Казахстан


Властите во Казахстан соопштија дека во шумските пожари што ги зафатија северните делови на земјата загинале најмалку шест лица. Се додава дека дел од пожарите се префрлиле и на руска територија каде што уништиле стотици куќи.
XS
SM
MD
LG