Достапни линкови

Времето ќе биде сончево и потопло


Времето денеска ќе биде сончево и потопло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од седум до 16, а дневната ќе биде од 25 до 33 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачост. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 30 степени.
XS
SM
MD
LG