Достапни линкови

Ослободен јапонски новинар во Авганистан


Ослободен е јапонскиот новинар кој пет месеци беше држен во заложништво во Авганистан. Агенцијата Џиџи Прес, повикувајќи се на дипломатски извори, објави дека новинарот сега е во јапонската амбасада во Кабул. Сепак, јапонското Министерство за надворешни работи одби да коментира за настанот.
XS
SM
MD
LG