Достапни линкови

Јужнокорејски министер понуди оставка поради непотизам


Шефот на дипломатијата на Јужна Кореја Џу Ниџунг Хван понуди оставка поради скандалот за непотизам. Имено, во администрацијата на Министерството за надворешни работи ја вработиле неговата ќерка. Се уште не се знае дали оставката ќе биде прифатена.
XS
SM
MD
LG