Достапни линкови

Заложничка драма во американска ТВ станица


Полицијата во САД застрелала еден човек кој упаднал во зграда на телевизискиот канал „Дискавери“ и под принуда од огнено оружје држел тројца вработени во заложништво. Полицијата неколку часа преговарала со напаѓачот кој се затворил во зградата на телевизиската станица во Силвер Спринг, недалеку од Вашингтон. На крај, мажот бил убиен а тројцата заложници биле спасени.

XS
SM
MD
LG