Достапни линкови

Кетрин Ештон во посета на Кина


Високата претставничка на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Кетрин Ештон денеска во Пекинг ќе се сретне со кинескиот премиер Вен Џиабао и со министерот за надворешни работи Јанг Џиечи. Главни теми на разговорите ќе бидат финансиските и трговските односи меѓу ЕУ и Кина, како и нуклеарните програми на Иран и на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG