Достапни линкови

Престрелки и мртви на северен Кавказ


12 осомничени милитанти и двајца припадници на безбедносните сили загинаа во две одделни престрелки во Чеченија.
Во последниве неколку дена зачестија борбите меѓу милитантите и руските безбедносни сили на северниот Кавказ.
XS
SM
MD
LG