Достапни линкови

Узбекистан уништи пола тон хероин од Авганистан


Властите во Узбекистан денеска уништиле околу половина тон конфискуван авганистански хероин, чија вредност се проценува на околу 150 милиони долари. Како што е соопштено во Ташкент, над 700 килограми друга, вклучувајки и 500 килограми хероин биле изгорени во една фабрика за метал во присуство на новинари и дипломати. Од почетокот на годинава во Узбекистан биле запленети 2,5 тони дрога од шверцери од Авганистан.
XS
SM
MD
LG