Достапни линкови

Убиени двајца НАТО војници во Авганистан


Двајца војници на НАТО се убиени денеска во Авганистан, соопштуваат од мисијата ИСАФ. Еден од војниците е американец , тој загинале во експлозија на бомба во јужниот дел на земјата, а другиот НАТО војник чија националност не се споменува , загинал во престрелка со бунтовниците исто така во источен Авганистан. Годинава во Авганистан загинале 458 интернационални војници .
XS
SM
MD
LG