Достапни линкови

Косовскиот гувернер останува во притвор


Судот во Приштина го продолжи притворот на гувернерот на Централната банка на Косово, Хашим Реџепи за уште 60 дена. Против него се води истрага за корупција. Одлуката за продолжување на притворот е донесена на барање на Специјалното обвинителство за борба против корупцијата. Реџепи беше уапсен на 23 јули под обвинение за корупција, перење пари и злоупотреба на службената должност.
XS
SM
MD
LG